Jak poprawić zasięg sieci WIFI

NXnet – Internet Service Provider

Jak poprawić zasięg sieci WIFI

Jak poprawić zasięg Sieci Wi-Fi w Twoim mieszkaniu?

Co zrobić by poprawić zasięg Wi-Fi ?

Możliwe jest zwiększenie sygnału routera za pomocą ustawień oprogramowania związanych z oprogramowaniem układowym i właściwej lokalizacji, podłączenie sprzętu w pomieszczeniu. Ponadto istnieją dodatkowe urządzenia, które poprawiają jakość i zwiększają zasięg sygnału.

Metoda 1: Zewnętrzna konfiguracja routera

W zależności od sposobu i miejsca zainstalowania modemu sygnał będzie inny. Istnieje kilka prostych wskazówek, jak poprawić poziom sygnału podawany przez router.

  1. Właściwa lokalizacja routera . Logicznie rzecz biorąc, sprzęt sieciowy, który nie nadaje się do przepuszczania fal radiowych, często daje najgorszy sygnał. Unikaj następujących przeszkód: 
  • Daleki róg pokoju; 

Daleki róg pokoju;

Miejsce obok ściany (szczególnie gęsty beton, żelbet, cegła, izolacja akustyczna) lub podłoga;

Różne konstrukcje metalowe (belki, drzwi); 

  • Lustra i akwaria. 
  • niektórzy ludzie chowają swoje w szafce lub za sofą. Dobrą zasadą jest, aby router był zawsze widoczny, ponieważ umieszczenie go w zamkniętym miejscu zmniejszy jego skuteczność i negatywnie wpłynie na połączenie.

Zainstaluj router na środku pokoju, skracając odległość do laptopa i innych urządzeń. W tym przypadku, niezależnie od kąta, w którym znajduje się komputer, otrzyma on równie stabilny sygnał.

Urządzenia elektryczne o tej samej częstotliwości . Urządzenia elektryczne pracujące w paśmie 2,4 GHz znajdujące się w pobliżu, takie jak kuchenki mikrofalowe lub stacjonarne telefony radiowe, mogą zakłócać fale routera, zakłócając jego sygnał. 

Umieszczając jedno z tych urządzeń, pozwalając na Wi-Fi. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko routerów działających na częstotliwości 2,4 GHz. Jeśli modem działa na częstotliwości 5 GHz, ten element jest najprawdopodobniej bezużyteczny, ponieważ większość urządzeń znajdujących się w pobliżu nie powoduje żadnych zakłóceń. 

  • Określanie wydajności routera . Ważnym czynnikiem jest jakość samego wyposażenia. Nie oczekuj dobrej pracy od tanich routerów. Najprawdopodobniej nie będą w stanie zapewnić niezawodnego połączenia bezprzewodowego, zwłaszcza będąc w dalekiej odległości od urządzeń. 
  • Kierunek anten . Jeśli nie można zmienić samego routera, spróbuj przynajmniej nastroić jego anteny, zmieniając ich kąt nachylenia. Z reguły obracają się w różnych kierunkach, od pozycji pionowej do poziomej. Dostosuj je, sprawdzając poziom sygnału. 
  • Napięcie sieciowe Jeśli gniazdko, do którego podłączony jest router, napięcie jest niższe niż 220 V, należy poszukać nowego źródła energii elektrycznej. Niskie napięcie może niekorzystnie wpływać na modem, dlatego generuje niski sygnał. 
Metoda 2: Konfiguracja oprogramowania routera

Oprogramowanie sprzętowe routera jest zwykle dostrajane pod kątem maksymalnej wydajności. Jednak przy ręcznym ustawieniu, niepoprawnych wartości, przy użyciu sprzętu nie pochodzącego od dostawcy Internetu, ale zakupionego osobno, niektóre parametry mogą być skonfigurowane niepoprawnie lub w ogóle nie skonfigurowane. 

Zmiana kanału

Jedną z prostych metod, które mają pozytywny wpływ na jakość sygnału, jest zmiana kanału, przez który przechodzi. Jest to szczególnie widoczne wśród mieszkańców budynków wysokościowych i mieszkalnych, gdzie routery z Wi-Fi kolidują ze sobą, aby rozpowszechniać Internet. 

Metoda 3: Zakup dodatkowych urządzeń

Jeśli powyższe nie rozwiąże problemu, warto pomyśleć o zainwestowaniu pieniędzy w dodatkowe urządzenia, które mogą poprawić jakość sygnału. 

Repeater Wi-Fi

Urządzenie o nazwie „repeater” ma na celu rozszerzenie sygnału, tj. zwiększyć jego zasięg. Jest zainstalowany w miejscu, w którym sieć jest nadal złapana, ale nie całkowicie. Takie urządzenia działają najczęściej z gniazdka prądowego.

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na obsługę standardów, częstotliwość (powinna być taka sama jak w przypadku routera – 2,4 GHz/5 GHz), maksymalna prędkość, dostępność dodatkowych anten, porty LAN i typ połączenia.

Kontakt z nami 24/h zgłoszenia przyjmujemy o każdej porze!

Zgłoszenia poprzez e-mail i SMS przyjmowane są całodobowo.